Jak oczyścić twarz, jeśli masz trądzik

Cynk na trądzik – czy to pomaga?

Jeśli zastanawiasz się, czy Cynk na trądzik jest pomocny, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten suplement miejscowy jest doskonałym wyborem dla osób cierpiących na trądzik. Działa jako silny środek antybakteryjny, a także zmniejsza stan zapalny. Jednak nie jest to substytut antybiotyków.

Cynk jest silnym środkiem antybakteryjnym

Kiedy jest stosowany w leczeniu trądziku, cynk działa poprzez zmniejszenie stanu zapalnego w skórze. Zapalenie jest częstym skutkiem trądziku i prowadzi do widocznych pęknięć. Kiedy pory zostają zatkane, bakterie mogą wtargnąć do skóry i spowodować ekstremalne podrażnienie. Kiedy tak się dzieje, naturalną odpowiedzią skóry jest wytwarzanie stanu zapalnego. Ten podwyższony stan zapalny wyzwala rozwój trądziku. Cynk jest dobrze przystosowany do leczenia tego stanu, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne. Ponadto wiadomo, że obniża poziom markerów krwi, które są związane z zapaleniem.

Innym sposobem, w jaki cynk pomaga zwalczać trądzik, są jego właściwości antyoksydacyjne. Cynk hamuje aktywację keratynocytów, które są odpowiedzialne za produkcję keratyny. Keratyna jest białkiem, które wiąże komórki skóry i włókna włosów. Zbyt duża ilość keratyny w skórze może uniemożliwić prawidłową separację komórek i prowadzić do zatkanych porów i trądziku. Cynk hamuje nadprodukcję keratyny i utrzymuje równowagę między komórkami naskórka.

Badania wykazały również, że miejscowo stosowany cynk może zmniejszyć grudki i cysty. Co więcej, cynk może pomóc zmniejszyć stan zapalny wywołany przez trądzik. To sprawia, że jest to doskonała opcja dla osób szukających naturalnego lekarstwa na trądzik. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że cynk nie zmieni drastycznie stanu twojego trądziku.

Zmniejsza stan zapalny

Korzyści płynące z zastosowania cynku w leczeniu trądziku obejmują właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Badania wykazały, że cynk hamuje aktywację keratynocytów, komórek produkujących keratynę, która zatyka pory skóry. Trądzik zapalny powoduje powstawanie krost, cyst i zaskórników, a stwierdzono, że cynk zmniejsza stan zapalny i wspomaga funkcję bariery skórnej.

Cynk pomaga również regulować produkcję sebum i zwalcza bakterie wywołujące trądzik. W leczeniu trądziku można stosować miejscowe produkty z cynkiem oraz doustne suplementy cynku. Stosowanie suplementów cynku z retinolem może również zwiększyć ich skuteczność. Produkty z retinolem stosowane miejscowo zawierają witaminę E, która wspomaga gojenie się krost i grudek trądzikowych.

Cynk ma właściwości przeciwzapalne, które były szeroko badane pod kątem leczenia trądziku. Jest to naturalny minerał, który można znaleźć w czerwonym mięsie, roślinach strączkowych, orzechach i niektórych warzywach. Jest również szeroko dostępny i jest dobrą opcją w leczeniu różnych rodzajów trądziku.

Nie zastępuje antybiotyków

Choć cynk jest ważnym minerałem dla zdrowej skóry, nie jest zamiennikiem antybiotyku. Oprócz właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych, cynk jest również niezbędny do syntezy kolagenu. Może również zmniejszać ogniska trądziku i wspomagać gojenie się skóry. Minerał ten jest również ważny dla Twojego układu odpornościowego, więc dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w suplement cynku, aby poprawić zdrowie skóry.

Istnieje kilka rodzajów cynku, w tym glukonian cynku, który jest łatwo dostępny bez recepty. Z kolei siarczan cynku jest najskuteczniejszą formą i jest powszechnie stosowany w produktach do pielęgnacji skóry. Jeśli masz poważny niedobór cynku, najlepiej jest przyjmować glukonian cynku lub siarczan cynku. Są one dostępne w różnych produktach do pielęgnacji skóry i w drogeriach.

Jeśli szukasz cynku na trądzik, możesz zacząć od szukania kremów z cynkiem. Istnieje wiele marek, które są dostępne, ale jeden z największych sklepów dla produktów cynkowych jest Walmart. Walmart prowadzi dużą różnorodność produktów cynkowych i jest liderem w tej dziedzinie.

Efekty uboczne

Cynk ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają skórze walczyć z trądzikiem. Pomaga również zmniejszyć nadprodukcję keratynocytów, komórek produkujących keratynę. Nadprodukcja keratynocytów może prowadzić do zatkania porów i zapalnego trądziku. Hamując nadprodukcję keratynocytów, cynk pomaga utrzymać równowagę komórek naskórka, zapobiegając trądzikowi.

Objawy trądziku obejmują nadprodukcję sebum i zapalenie mieszków włosowych. W wyniku tych stanów mogą powstawać zaskórniki, wągry, krosty i cysty. Trądzik może również powodować blizny. Jeśli cierpisz na trądzik, możesz chcieć zwiększyć ilość cynku w swojej diecie. Twój dermatolog może również zalecić suplementację cynkiem.

Dostępne są różne formy cynku, w tym octan cynku, który jest uważany za najlepszy dostępny bez recepty środek na trądzik. Substancja ta jest bezpieczną, nietoksyczną alternatywą dla antybiotyków i innych metod leczenia. Jednak większe dawki mogą powodować skutki uboczne, w tym bóle głowy, zmęczenie i niższe wchłanianie miedzi. Dlatego zawsze najlepiej jest porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem suplementu cynku lub jakiegokolwiek innego leczenia trądziku.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Unaczynienie języczkowatego tonu
Czytaj Dalej

Unaczynienie języczkowatego tonu

Naczynia odnoszą się do grubości naczyń krwionośnych w tkance. Migdałek językowy jest dobrym przykładem tkanki naczyniowej. Unaczynienie migdałka…