Jak oczyścić twarz, jeśli masz trądzik

Jak oczyścić twarz, jeśli masz trądzik

Pierwszym krokiem w utrzymaniu czystej skóry trądzikowej jest delikatne oczyszczanie twarzy. Powinnaś unikać używania mydeł lub środków czyszczących zawierających kwasy. Zamiast tego użyj żelu oczyszczającego. Możesz również spróbować użyć ściereczki do mycia. Ale upewnij się, że masz czyste i suche ręce, aby zapobiec przenoszeniu brudu i oleju.

Unikanie ostrych mydeł

Jeśli masz trądzik, powinieneś unikać ostrych mydeł podczas czyszczenia twarzy. Te mydła mają wysokie pH, które może podrażnić skórę. Zamiast tego używaj łagodnych środków myjących o pH 5,5 lub niższym. Pomoże to Twojej skórze zregenerować się po użyciu ostrych mydeł i zapobiegnie pojawieniu się ognisk w przyszłości.

Niektóre mydła zawierają substancje zapachowe, które są szczególnie drażniące dla skóry. Jeśli to możliwe, używaj mydeł bezzapachowych. Jeśli jednak masz bardzo wrażliwą skórę, używaj mydeł bezzapachowych. Wiele firm mydlarskich produkuje specjalne mydła, które pomagają zmniejszyć ilość wyprysków trądzikowych. Jeśli po zastosowaniu łagodnych mydeł trądzik nadal się utrzymuje, należy udać się do dermatologa.

Inną opcją jest użycie płynu do mycia twarzy bez mydła. Mydła barowe często zawierają ostre alkaliczne środki powierzchniowo czynne, które mogą podrażniać skórę. Naturalny płyn do mycia twarzy będzie miał mniej substancji drażniących i będzie zawierał glicerynę, która jest korzystna dla skóry. Następnie nawilż skórę, aby pomóc jej odbudować barierę ochronną.

Dobry środek oczyszczający dla osób z trądzikiem usunie zanieczyszczenia i utrzyma skórę w czystości. Należy jednak unikać stosowania ostrych środków do mycia twarzy, które mogą pozbawić skórę jej naturalnych olejków i wywołać zaognienie trądziku. Aby uzyskać rekomendację dotyczącą najlepszych środków do mycia twarzy, udaj się do dermatologa.

Unikanie środków oczyszczających zawierających kwasy

Środki oczyszczające zawierające kwasy mogą być szkodliwe dla skóry. Zawierają one alfa- lub beta-hydroksykwasy, które mogą podrażniać skórę. Jeśli masz cerę trądzikową, wybierz środek oczyszczający bez siarczanów. Pomoże Ci on zachować równowagę pH Twojej skóry.

Środki oczyszczające zawierające kwasy mogą zaostrzyć trądzik. Mogą również powodować przesuszenie. Wybierając środek oczyszczający, weź pod uwagę swój typ skóry i jej koloryt. Jeśli masz wrażliwą skórę, powinnaś wybrać łagodny produkt oczyszczający o niskim stężeniu składników zwalczających kwasy. Jeśli natomiast masz skórę suchą, powinnaś poszukać takiego, który ją nawilża.

Dobry środek oczyszczający jest niezbędny dla skóry trądzikowej. Dobry produkt do oczyszczania twarzy zrównoważy pH skóry. Twoja skóra musi być lekko kwaśna, aby zatrzymać bakterie i wilgoć, ale nie powinna być zbyt kwaśna. Skóra trądzikowa jest zwykle zbyt kwaśna, co może przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych i trądziku.

Używanie żelowego środka oczyszczającego

Żelowy środek oczyszczający to łagodniejszy sposób mycia twarzy i świetnie nadaje się do skóry wrażliwej i podrażnionej. Ponieważ są to produkty na bazie wody, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że wysuszą Twoją skórę podczas procesu oczyszczania. Niektóre z nich zawierają nawet kapsułki nawilżające, które pomagają nawilżyć skórę po użyciu żelu oczyszczającego.

Rodzaj żelu oczyszczającego, którego używasz, zależy od rodzaju Twojej skóry. Jeśli masz wrażliwą skórę, będziesz potrzebować delikatnego produktu oczyszczającego o niskim poziomie substancji czynnych zwalczających trądzik. Z drugiej strony, jeżeli masz skórę bardzo tłustą, będziesz potrzebować silnego produktu oczyszczającego z substancjami nawilżającymi. Pierwszym krokiem przy wyborze produktu oczyszczającego jest obserwacja struktury skóry. Jeśli jest ona napięta lub sucha, oznacza to, że masz skórę suchą.

Żelowe produkty oczyszczające zawierają delikatne składniki, takie jak kwas salicylowy i mlekowy, które skutecznie usuwają ze skóry brud, makijaż i inne zanieczyszczenia. W przeciwieństwie do kremów, produkty do mycia twarzy w żelu mogą również równoważyć poziom pH i nadawać skórze naturalny zapach.

Kolejną zaletą stosowania żelu do mycia jest fakt, że ma on właściwości kojące, co może zmniejszyć zaczerwienienie i podrażnienie spowodowane trądzikiem. Dodatkowo, wiele żelowych środków oczyszczających zawiera składniki antyseptyczne, które bezpośrednio zwalczają bakterie wywołujące trądzik.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Histologia migdałka językowego
Czytaj Dalej

Histologia migdałka językowego

Migdałek językowy jest narządem gruczołowym, który jest otoczony przez grudki limfoidalne, które agregują się wokół krypty pierwotnej. Krypta…
Reakcje alergiczne na powiększone migdałki
Czytaj Dalej

Reakcje alergiczne na powiększone migdałki

Infekcja gardła powoduje obrzęk migdałków. Reakcja na alergen może również powodować swędzenie i ból gardła. Przed podjęciem leczenia…
Powiększanie piersi kwasem hialuronowym
Czytaj Dalej

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym to popularny zabieg stosowany w celu zwiększenia rozmiaru piersi kobiety. Może on zostać usunięty…