Najbezpieczniejsza metoda powiększania piersi - odpowiedź lekarza

Jaka jest najpopularniejsza metoda powiększania piersi? Odpowiedź lekarza

Jeśli rozważasz operację powiększenia piersi, jest wiele opcji do wyboru. Możesz zdecydować się na nacięcie transaksylne, nacięcie okołoaortalne lub procedurę transferu tłuszczu. Twój lekarz będzie w stanie doradzić Ci najlepszą opcję dla Twojej konkretnej sytuacji.

Nacięcie transaksylne

Metoda ta polega na wykonaniu małego nacięcia w pachach, które przebiega przednio, tylno i bocznie w stosunku do mięśnia piersiowego większego. Nacięcie powinno być wystarczająco długie, aby umożliwić odpowiednie umieszczenie implantu bez jego uszkodzenia. W razie potrzeby nacięcie można wydłużyć. Nacięcie należy wykonać u pacjentki w pozycji siedzącej, z rękami ułożonymi na talii.

Nacięcie przezpiersiowe jest jedną z najmniej inwazyjnych metod powiększania piersi i nie wymaga wcześniejszego zabiegu chirurgicznego. Jest ono najbardziej odpowiednie dla kobiet, które nie były wcześniej powiększane, które nie chcą podnosić piersi lub które chciałyby użyć implantów solnych. Zabieg rozpoczyna się od wykonania przez chirurga małego nacięcia w pachach. Po utworzeniu kieszonki chirurg wprowadza implant piersi z soli fizjologicznej. Następnie chirurg zamyka nacięcie za pomocą szwów, które rozpuszczają się pod skórą.

Jest to najczęściej wykonywany zabieg powiększania piersi. Pozwala chirurgowi kosmetycznemu na umieszczenie implantów za mięśniem piersiowym. Chirurg może również umieścić implanty podmięśniowe bez konieczności nacinania mięśnia piersiowego. Metoda ta ma wiele zalet. Pacjenci odczuwają mniejszy ból, a okres rekonwalescencji jest zazwyczaj krótszy. W większości przypadków pacjenci mogą wrócić do normalnej aktywności w ciągu dwóch tygodni. Operacja jest wygodniejsza niż inne rodzaje operacji, a pacjenci zgłaszają minimalne efekty uboczne po zabiegu.

Nacięcie okołotorebkowe

Podejście okołotorebkowe zostało po raz pierwszy opisane przez Hollandera w 1924 roku, a od tego czasu wielu autorów przedstawiło swoje doniesienia na jego temat. Jego zaletą jest możliwość uzyskania symetrycznej otoczki, minimalne blizny oraz możliwość umieszczenia NAC w obrębie piersi. Jej główne wady to możliwość nadmiernego wyczuwania skóry przez brodawkę oraz zwiększenie średnicy otoczki.

Periareolar incision jest również wykorzystywany do operacji rewizyjnych, co czyni go doskonałym wyborem dla pacjentek, u których w przeszłości przeprowadzono nieudane operacje. Ponieważ nacięcie jest wykonywane tak blisko implantu, chirurdzy mogą ostrożnie umieścić implant, minimalizując ryzyko krwawienia. Można również ponownie wykorzystać nacięcie do przyszłych zabiegów.

Nacięcie okołoaortalne może być wykonane w dowolnej części otoczki, ale najczęściej w dolnej połowie. Nacięcie jest wykonywane w celu utworzenia kieszeni dla implantu. Kieszeń ta może znajdować się w obrębie tkanki gruczołowej lub pod mięśniem. Podczas zabiegu implant jest wprowadzany za pomocą lejka. Po wprowadzeniu implantu nacięcie jest zamykane za pomocą tymczasowych szwów zewnętrznych wykonanych z polipropylenu 2-0.

Implanty solne

Chociaż wyniki operacji powiększania piersi z użyciem implantów solnych są podobne do tych, które uzyskują kobiety z implantami silikonowymi, implanty solne mogą mieć różne korzyści. Na przykład, implanty solne mogą być używane do wykonania mniejszych nacięć. Mniejsze nacięcia mogą pomóc zmniejszyć wygląd blizn. Ponadto implanty solne mogą pomóc w stworzeniu wyglądu naturalnych piersi.

Wady implantów solnych obejmują ryzyko falowania. Podczas gdy falowanie nie jest bardzo powszechne, jest zauważalne, gdy implant jest przepełniony. Aby zmniejszyć to ryzyko, lekarze mogą umieścić implant w określonym miejscu i rozmiarze. Oba rodzaje implantów będą prawdopodobnie wymagały operacji usunięcia lub wymiany implantu w przyszłości.

Jednak implanty solne nie są odpowiednie dla wszystkich. Niektóre kobiety nie są w stanie poddać się zabiegowi, jeśli są zbyt młode. Kobiety powinny mieć co najmniej 18 lat przed poddaniem się zabiegowi. Jednak kobiety starsze niż 18 lat mogą zdecydować się na tę metodę powiększania piersi, jeśli utraciły tkankę piersiową z powodu menopauzy lub porodu.

Transfer tłuszczu

Transfer tłuszczu jest najczęstszą metodą powiększania piersi i jest to świetna opcja dla kobiet, które chcą dokonać subtelnych zmian w swoich piersiach. Procedura ta może skorygować każdą asymetrię między piersiami i może dodać subtelne uwydatnienie sutków. Jest to bezpieczna procedura, która pozwala Twojemu organizmowi pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Chociaż metoda ta działa dobrze, istnieją pewne wady. Pierwszą jest to, że wyniki będą mniej zauważalne w czasie. Drugą wadą jest to, że wyniki mogą nie być trwałe i mogą nie być tak dramatyczne, jak się spodziewałeś. Komórki tłuszczowe mogą być wchłaniane przez organizm, a procedura może nie być odpowiednia dla każdego pacjenta.

Najlepszym sposobem na określenie, czy transfer tłuszczu jest dla Ciebie odpowiedni, jest wizyta u chirurga plastycznego i dowiedzenie się więcej na ten temat. Podczas konsultacji lekarz dokona dokładnych pomiarów Twojego ciała i piersi. Przeprowadzi również pełne badanie. Zostaną również wykonane zdjęcia, aby zilustrować, jak działa transfer tłuszczu. Oprócz omówienia zalet i wad zabiegu, lekarz omówi również wszystkie opcje powiększania piersi. Lekarz pokaże również zdjęcia poprzednich pacjentek i odpowie na wszelkie pytania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak oczyścić twarz, jeśli masz trądzik
Czytaj Dalej

Cynk na trądzik – czy to pomaga?

Jeśli zastanawiasz się, czy Cynk na trądzik jest pomocny, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten suplement miejscowy jest…
Nabłonek migdałka gardłowego - co to jest?
Czytaj Dalej

Nabłonek migdałka gardłowego – co to jest?

Tonsils są organami limfoidalnymi, które służą jako pierwsza obrona organizmu przed połkniętymi i wdychanymi obcymi patogenami. Zawierają pęcherzyki…
Powikłania pooperacyjne po tonsillotomii
Czytaj Dalej

Powikłania pooperacyjne po tonsillotomii

Zabieg tonsillektomii jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji w dzieciństwie. Powikłania pooperacyjne mogą obejmować ból, pooperacyjne nudności i…