Lifting bez skalpela

Lifting bez skalpela, czyli laserowe odmładzanie skóry

Zmarszczki i inne niedoskonałości skóry są naturalną konsekwencją starzenia się organizmu. Możesz jednak ten proces stanowczo spowolnić, a nawet odwrócić, dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej. Laserowe odmładzanie skóry to sposób na zwiększenie ilości kolagenu i wzmocnienie napięcia skóry. Wyjaśniamy, jak wygląda skuteczny lifting bez skalpela.

Na czym polega laserowe odmładzanie skóry?

Laserowe odmładzanie skóry to zabieg, który polega na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych. Jego głównym celem jest stymulacja wytwarzania zwiększonej ilości kolagenu i elastyny w skórze. Kolagen i elastyna to białka, które odpowiadają za zdrowie skóry, naturalny lifting i ujędrnienie tkanek, co wpływa na utrzymanie młodzieńczego wyglądu. Naturalna produkcja tej substancji przez organizm zaczyna zwalniać około 25. roku życia, a wraz z nią zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Dzięki pobudzaniu produkcji kolagenu, lasery powodują stopniowe odmłodzenie skóry, likwidują zmarszczki i opóźniają ich ponowne powstawanie.

Czym wyróżnia się zabieg laserem Alma Harmony Clear Lift?

ClearLift to laser frakcyjny nieablacyjny z serii Alma Harmony. Jest to rewolucyjna technologia odmładzania laserowego, polecana przez specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach. Urządzenie działa na zasadzie połączenia dwóch rodzajów lasera – neodymowo-yagowego (Nd:Yag) oraz Pixel Q Switch. W przeciwieństwie do laserów ablacyjnych Clear Lift pozostawia górną warstwę skóry (naskórek) nienaruszoną. Energia lasera wnika w głębokie tkanki, stymulując procesy regeneracyjne od wewnątrz. ClearLift stymuluje produkcję kolagenu, korygując takie problemy, jak wiotkość skóry i zmarszczki. Laserowe odmładzanie skóry przeznaczone jest dla osób o różnym typie skóry i w każdym wieku. Laser ClearLift można nawet zastosować u osób o ciemnej karnacji.

Odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym nieablacyjnym trwa od 20 do 30 minut. Wiązka lasera wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry, w efekcie czego procesy regeneracyjne mogą przebiegać o wiele szybciej. Tkanka regenerująca napływa z bardzo bliskiej odległości z okalających „kolumnę” zdrowych komórek, a sam zabieg nie pozostawia widocznych ran. Kolumnowo „uszkodzona” skóra zostaje intensywnie pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Po zakończeniu zabiegu na skórę zostaje nałożony krem z wysokim filtrem UV. Przez kilka tygodni po laserowym odmładzaniu skóry należy unikać opalania i chronić twarz przed słońcem. Jest to minimalnie inwazyjna procedura, która nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po wyjściu z gabinetu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jak działa odmładzanie twarzy laserem?

ClearLift pobudza produkcję kolagenu w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu zapewnia skórze jędrność i witalność. Odmładzanie laserowe to zabieg o wszechstronnym działaniu na kondycję skóry. Eliminuje takie problemy, jak:

  • bruzdy i zmarszczki,
  • szorstka tekstura skóry,
  • wiotkość skóry,
  • przebarwienia,
  • poszerzone naczynka (tzw. pajączki),
  • blizny potrądzikowe,
  • poszerzone pory,
  • podkrążone oczy.

Poprawę kondycji skóry można zauważyć już po jednym zabiegu, jednak dla uzyskania optymalnych efektów należy poddać się serii zabiegów laserowego odmładzania skóry. Plan leczenia ustala lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji z pacjentem. Zazwyczaj zaleca się od 4 do 6 zabiegów laserowych w odstępach kilkutygodniowych.

W razie innych pytań zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/  Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Powiększanie piersi przeciwwskazania
Czytaj Dalej

Powiększanie piersi przeciwwskazania

Jeśli rozważasz przeprowadzenie operacji powiększenia piersi, być może zastanawiasz się, czy istnieją jakieś warunki zdrowotne, które mogą wykluczyć…
Jak leczyć powiększone migdałki u psa
Czytaj Dalej

Jak leczyć powiększone migdałki u psa

Jeśli Twój pies ma powiększone migdałki, powinieneś wiedzieć, że można je usunąć chirurgicznie. Należy jednak pamiętać, że w…