Najbezpieczniejsza metoda powiększania piersi - odpowiedź lekarza

Najbezpieczniejsza metoda powiększania piersi – odpowiedź lekarza

Kiedy kobieta decyduje się na powiększenie piersi, najprawdopodobniej pyta swojego lekarza o najbezpieczniejszą metodę. Podczas gdy wszystkie operacje są ogólnie bezpieczne, istnieją pewne zagrożenia, które należy rozważyć. Jednym z nich jest skurcz kapsularny, który powoduje powstanie tkanki bliznowatej wokół implantu. Może to spowodować falistą teksturę i ból. Innym długoterminowym ryzykiem jest pęknięcie implantu. Są one rzadkie, ale nadal mogą wystąpić. W każdym przypadku lekarz powinien być z góry i uczciwy wobec swoich pacjentów o ryzyku procedury.

Submuscular placement jest preferowany

Submuscular placement jest idealny dla kobiet, które są cienkie, mają ograniczoną tkankę piersi lub nie chcą dużego implantu. Umiejscowienie pozwala na lepsze pokrycie implantu, co skutkuje bardziej naturalnym wyglądem. Daje to również gładszy wynik i minimalizuje szanse na skurcz kapsularny i widoczne falowanie. Jednak kobiety z dużymi mięśniami klatki piersiowej lub dużymi implantami mogą być lepszymi kandydatkami do umieszczenia nad mięśniami.

Umieszczenie podmięśniowe jest idealne dla kobiet z małą ilością naturalnej tkanki piersiowej lub osłabionym mięśniem piersiowym głównym. Mięsień piersiowy zapewnia wsparcie i pokrycie dla implantu, dając naturalnie wyglądający rezultat. Jednak to umiejscowienie nie jest idealne dla kobiet, które są aktywne i chcą uprawiać sport.

Rezonans magnetyczny jest czasem konieczny do wykrycia problemu z implantami silikonowymi

Mimo że implanty silikonowe nie ulegają rozdęciu tak jak implanty solne, nadal mogą ulec pęknięciu i w pewnym momencie muszą zostać wymienione. Aby wykryć te problemy, czasami konieczne jest wykonanie badania MRI. Chociaż badania te mogą nie być objęte ubezpieczeniem, kobieta powinna zawsze umawiać się na regularne wizyty kontrolne u swojego lekarza.

Chociaż MRI może być użytecznym narzędziem diagnostycznym w wykrywaniu pęknięcia implantu, technika ta jest również źródłem wyników fałszywie dodatnich. Wynika to z faktu, że fałdy promieniste mogą powodować fałszywie dodatnie wyniki badania MRI. Są one częstym powikłaniem związanym z wszczepieniem implantów piersiowych, ale mogą być również spowodowane skurczem kapsularnym lub zmniejszeniem objętości łożyska chirurgicznego. Innym możliwym powikłaniem związanym z tym typem fałdu jest przepuklina implantu do sąsiedniego miąższu bez pęknięcia.

Chociaż MRI był stosowany do wykrywania problemów z implantami silikonowymi, skuteczność badania zależy od jego wiarygodności. Najlepszym sposobem oceny jego dokładności diagnostycznej jest uwzględnienie kontekstu klinicznego. Badania MRI są zwykle przeprowadzane w wybranej populacji pacjentów, a ich wyniki są istotne dla wyników leczenia, jak również zachorowalności związanej z leczeniem. Dokładność diagnostyczna badania może być uwarunkowana kilkoma czynnikami, w tym tendencyjnością projektu badania.

Krótkoterminowe zagrożenia związane z powiększaniem piersi

Istnieją zagrożenia związane z powiększaniem piersi, ale są one minimalne, jeśli są wykonywane przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego, który używa zatwierdzonych przez FDA wysokiej jakości implantów. Ponadto, powikłania medyczne takie jak BII są rzadkie. W związku z tym, pacjenci mogą czuć się komfortowo poddając się tej procedurze. Oprócz dokładnego zbadania historii choroby pacjentki, dr Okamoto używa wyłącznie implantów piersi zatwierdzonych przez FDA.

Po powiększeniu piersi, piersi będą się starzeć, a przyrost i utrata wagi może zmienić wygląd implantów. W niektórych przypadkach kobieta może potrzebować dalszej operacji, aby skorygować ten problem.

Ćwiczenia po powiększeniu piersi

Po powiększeniu piersi, będziesz musiała odpoczywać przez kilka tygodni. Ćwiczenia nie są zalecane bezpośrednio po zabiegu, ponieważ mogą spowodować przesunięcie implantu i powstanie asymetrycznych piersi. Może również zwiększyć szansę na wystąpienie obrzęku i zasinienia. Jeśli planujesz ćwiczyć zaraz po zabiegu, powinnaś najpierw skonsultować się ze swoim chirurgiem plastycznym.

Twój czas rekonwalescencji będzie inny w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb i celów. Po około dwóch do trzech tygodni możesz zacząć wykonywać lekkie ćwiczenia. Umiarkowane chodzenie jest idealne, ponieważ sprzyja dobremu krążeniu i sprzyja regeneracji. Przez pierwsze kilka tygodni należy unikać podnoszenia ciężarów większych niż 10 kg, aby chronić gojące się tkanki.

Blizny po powiększeniu piersi

Blizny po operacji piersi są minimalne i nie są widoczne gołym okiem. Nacięcie jest zazwyczaj wykonywane w kształcie półkola i łączy się z tkanką otoczki tworząc kieszonkę nad lub pod mięśniem piersiowym. Ten rodzaj nacięcia pozwala chirurgom kontrolować utratę krwi i ćwiczyć precyzję chirurgiczną. Jednak pacjenci, którzy cierpią na blizny przerostowe powinni unikać poddania się tej procedurze.

Blizny śródpiersia są najczęstszym typem blizn po powiększeniu piersi. Miejsce nacięcia znajduje się zwykle w pobliżu miejsca, w którym pierś styka się z klatką piersiową. Ponieważ nacięcie znajduje się blisko piersi, łatwiej jest uzyskać symetryczne wyniki. Wiele kobiet w Redondo Beach preferuje to nacięcie, ponieważ blizna jest mniej widoczna i może być ukryta przez staniki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Kiedy adenoidektomia jest konieczna
Czytaj Dalej

Kiedy adenoidektomia jest konieczna

Zanim zdecydujesz się na poddanie się adenoidektomii, ważne jest, aby zrozumieć, z czym wiąże się ten zabieg chirurgiczny.…
Kiedy konieczna jest tonsillotomia?
Czytaj Dalej

Ile kosztuje zabieg tonsillotomii?

Koszt operacji tonsillotomii zależy od różnych czynników. Procedura ta jest często zalecana przez lekarza prowadzącego, gdy dana osoba…