Olejek z drzewa herbacianego a trądzik - czy pomaga?

Olejek z drzewa herbacianego a trądzik – czy pomaga?

Pomimo swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych, olejek z drzewa herbacianego nie jest lekarstwem na trądzik. Zamiast tego, pomaga kontrolować produkcję sebum i obkurcza pory. Jednakże, powinien być stosowany tylko w małych ilościach. W rzeczywistości niektórzy dermatolodzy zalecają, aby olejek z drzewa herbacianego był najlepiej rozcieńczony lub zmieszany z innymi olejkami w produktach do pielęgnacji skóry.

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym

Właściwości przeciwutleniające i przeciwbakteryjne olejku z drzewa herbacianego sprawiają, że jest on cennym składnikiem do pielęgnacji skóry. Jest skuteczny w walce z różnymi schorzeniami skóry, w tym z trądzikiem. Ma również właściwości dezynfekujące i może być stosowany do oczyszczania ran. Działa również jako naturalny środek odstraszający owady i może pomóc zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Stosowanie olejku z drzewa herbacianego miejscowo to prosta metoda na zmniejszenie objawów trądziku. Niewielką ilość olejku należy nanieść na obszar dotknięty trądzikiem za pomocą płatka kosmetycznego lub patyczka higienicznego wielokrotnego użytku i pozostawić na 3 do 5 minut przed spłukaniem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj olejek z drzewa herbacianego dwa razy dziennie. Możesz również zmieszać go ze swoim ulubionym balsamem lub kremem.

Stosując olejek z drzewa herbacianego jako środek do stosowania miejscowego, należy przestrzegać wskazówek podanych na etykiecie produktu. Nigdy nie należy stosować olejku bezpośrednio na skórę bez uprzedniego rozcieńczenia go w oleju nośnym. Stężenie olejku nie powinno przekraczać 5%. Rozcieńczanie olejków eterycznych może być trudne, dlatego zamiast nich należy używać gotowych produktów.

Oprócz tego, że jest silnym naturalnym środkiem przeciwzapalnym, olejek z drzewa herbacianego jest również korzystny dla skóry głowy i włosów. Jego właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne zostały zasugerowane w leczeniu łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry.

Ma właściwości antybakteryjne

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości antybakteryjne, które czynią go doskonałym wyborem dla osób cierpiących na trądzik. Ważne jest jednak, aby nie stosować go w zbyt dużej ilości. Olejek może podrażniać skórę i powodować zaczerwienienia. Aby skutecznie stosować olejek z drzewa herbacianego, należy nakładać go dwa razy dziennie na skórę skłonną do wyprysków, zwłaszcza wokół stref problemowych. Ważne jest, aby stosować go na noc i rano.

W badaniu opublikowanym w 2013 roku stwierdzono, że olejek z drzewa herbacianego ma właściwości antybakteryjne. Opiera się to na strukturze węglowodorowej olejku eterycznego, która może wpływać na jego aktywność antybakteryjną. Węglowodory w olejku z drzewa herbacianego wiążą się z warstwą lipidową docelowej bakterii. To wiązanie zaburza strukturę i funkcję docelowej bakterii.

Oprócz właściwości antybakteryjnych, olejek z drzewa herbacianego ma również właściwości przeciwzapalne i może pomóc w zmniejszeniu widoczności drobnych linii i zmarszczek. Jest również doskonałym środkiem antyseptycznym, dlatego można go używać jako środka do dezynfekcji rąk lub do mycia twarzy. Jego inne korzyści obejmują bycie naturalnym środkiem dezynfekującym, który może być pomocny w czyszczeniu powierzchni i oczyszczaniu ran. Ponadto olejek z drzewa herbacianego jest skuteczny w zmniejszaniu wzrostu bakterii, które powodują trądzik.

Reguluje produkcję sebum

Olejek z drzewa herbacianego jest często stosowany w leczeniu trądziku, ale ważne jest, aby pamiętać, że powinien być stosowany oszczędnie. Przed zastosowaniem należy go rozcieńczyć w oleju nośnym, a nakładanie go na twarz w dużych ilościach nie jest bezpieczne. Według dyplomowanego dermatologa Purvisha Patel, założyciela Visha Skincare, należy stosować tylko kilka kropli olejku z drzewa herbacianego rozcieńczonego w oleju nośnym lub zmieszanego z kremem nawilżającym. Podobnie, należy unikać stosowania go na twarz, gdy masz wrażliwą skórę, ponieważ może ją podrażnić.

W badaniach klinicznych olejek z drzewa herbacianego zmniejszył stan zapalny wywołujący trądzik i nie ma szkodliwych skutków ubocznych. Pomaga zmniejszyć stan zapalny spowodowany przerostem bakterii zwanych P.acnes. Bakteria ta metabolizuje sebum i podrażnia pory. Bakterie te następnie mnożą się i powodują infekcje. Powoduje to opuchnięcie skóry wokół zakażenia, co może być bolesne.

Oprócz leczenia trądziku, olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Może być również stosowany do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Kilka firm oferuje produkty zawierające olejek z drzewa herbacianego. Na przykład Chang’s Tea Tree Oil Cream zawiera 81,5 procent ekstraktu z liści drzewa herbacianego, który łagodzi stany zapalne i złuszcza skórę. Krem zawiera również niacynamid, antyoksydant, który pomaga zmniejszyć plamy.

Zmniejsza rozmiar porów

Olejek z drzewa herbacianego jest środkiem antyseptycznym, który pomaga zmniejszyć stan zapalny i zmniejszyć rozmiar porów w trądziku. Działa poprzez niszczenie bakterii powodujących trądzik i zapobieganie rozwojowi nowych. Kiedy pory w skórze trądzikowej są mniejsze, oznacza to mniejszą ilość wyprysków. Skazy są często bolesne i podrażnione, a ten stan zapalny może zwiększyć rozmiar porów. Właściwości przeciwzapalne olejku z drzewa herbacianego pomagają zminimalizować wielkość wyprysków i zmniejszyć ból.

Aktywnym składnikiem olejku z drzewa herbacianego jest terpinen-4-ol, który wykazuje właściwości antybakteryjne. Olejek ten był pierwotnie stosowany do leczenia chorób skóry za pomocą aromaterapii. Obecnie jest stosowany w konwencjonalnych i holistycznych produktach do pielęgnacji skóry. Jest skuteczny w walce z trądzikiem – ale nie jest lekarstwem na tę chorobę.

Oprócz zwalczania trądziku olejek z drzewa herbacianego jest również skutecznym środkiem oczyszczającym. Usuwa z twarzy kurz i tłuszcz oraz chroni skórę przed stresem oksydacyjnym. Dobrze łączy się również z olejami własnymi skóry. Pomaga to zmniejszyć stan zapalny i bakterie, utrzymując zablokowane pory od stania się źródłem pożywienia dla bakterii. Ponieważ jest środkiem antybakteryjnym i przeciwzapalnym, olejek z drzewa herbacianego pomaga również w szybszym gojeniu się skóry.

Niektóre badania wykazały, że stosowanie olejku z drzewa herbacianego może skutecznie zmniejszyć trądzik o 50%. Jednak ten naturalny składnik może nie działać dla wszystkich. Powinieneś skonsultować się z lekarzem, jeśli jesteś zaniepokojony efektami stosowania olejku z drzewa herbacianego w leczeniu trądziku.

Zmniejsza zaczerwienienie

Olejek z drzewa herbacianego ma wiele korzyści dla Twojej skóry, w tym zmniejsza zaczerwienienie i stan zapalny związany z trądzikiem. Olejek z drzewa herbacianego może być stosowany na skórę za pomocą Q-tip, rano lub wieczorem. Należy dobrze umyć obszar po zastosowaniu. Nie należy stosować olejku z drzewa herbacianego, jeśli jest on podrażniony lub jeśli wystąpiła reakcja.

Właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze olejku z drzewa herbacianego są dobrze znane. Wiadomo również, że zmniejsza on zaczerwienienie i obrzęk związany z trądzikiem. Olejek z drzewa herbacianego jest znany z wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, które pomagają chronić skórę przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, które mogą powodować stany zapalne i przedwczesne starzenie się.

Nadtlenek benzoilu zabija bakterie wywołujące trądzik, ale może być drażniący dla skóry. Olejek z drzewa herbacianego wykorzystuje naturalne właściwości antybakteryjne, aby zabijać bakterie na skórze w bardziej stopniowy sposób. Jest również skutecznym środkiem przeciwzapalnym i może zmniejszyć zaczerwienienie, obrzęk i stan zapalny.

Oprócz zmniejszenia zaczerwienienia i obrzęku, olejek z drzewa herbacianego może pomóc w usuwaniu blizn po trądziku. Stosowany miejscowo może pomóc w zaniku blizn potrądzikowych. Można go również dodać do olejów nośnych, w tym do codziennego kremu nawilżającego.

Zmniejsza wysypki

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, które mogą pomóc w walce z trądzikiem, wysypkami i innymi chorobami skóry. Może również pomóc w zmniejszeniu blizn po przebytym trądziku. Można go znaleźć w wielu produktach do pielęgnacji skóry, w tym w kremach nawilżających i preparatach punktowych. Należy jednak uważać, aby nie nadużywać go, ponieważ może powodować podrażnienia i pieczenie.

Olejek z drzewa herbacianego działa poprzez sterylizację zatkanych porów skóry. Zabija również bakterie wywołujące trądzik. Minimalizuje również stan zapalny i nawilża skórę. Może również pomóc przywrócić równowagę chemii skóry. Kilka kropli dziennie może znacznie zmniejszyć ogniska trądziku.

Podczas gdy olejek z drzewa herbacianego może zmniejszyć trądzik i wysypki, ważne jest, aby używać go z ostrożnością i zawsze konsultować się z lekarzem przed użyciem go na skórze. Może powodować reakcje alergiczne i powinien być stosowany tylko za zgodą derm. Jest jednak bezpieczny dla większości typów skóry.

Kolejną zaletą olejku z drzewa herbacianego jest to, że może on również pomóc w przypadku schorzeń grzybiczych. Oprócz łupieżu może być stosowany w leczeniu stopy atlety, grzybicy i grzybicy paznokci. Zabija bakterie, które powodują te infekcje i pomaga leczyć skórę szybciej niż inne zabiegi. Może być również rozcieńczony w oliwie z oliwek i oleju kokosowym w celu leczenia infekcji skórnych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co to jest Tonsillotomia?
Czytaj Dalej

Co to jest Tonsillotomia?

tonsillotomia jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu usunięcie migdałków. Zabieg ten może być wykonany w celu leczenia nawracających…
Wykonywanie makijażu na trądzik
Czytaj Dalej

Wykonywanie makijażu na trądzik

Podczas gdy większość trądziku może być ukryta przez makijaż, niektóre jego rodzaje wymagają szczególnej troski. Na przykład, zaskórniki…