Najbezpieczniejsza metoda powiększania piersi - odpowiedź lekarza

Powiększanie piersi a ciąża – czy powinnaś mieć implanty piersi będąc w ciąży?

Możesz się zastanawiać, czy powinnaś mieć implanty piersi będąc w ciąży. Może to być dobry pomysł, aby poczekać do czasu po ciąży. Istnieje wiele możliwych skutków ubocznych operacji powiększania piersi w czasie ciąży. Należy zawsze omówić te zagrożenia z lekarzem.

Skutki uboczne przeprowadzenia operacji powiększenia piersi w czasie ciąży

Jednym z pytań, które często mają kobiety, jest to, czy przeprowadzenie operacji powiększenia piersi w czasie ciąży może wpłynąć na ich zdolność do karmienia piersią. Chociaż istnieją wyjątki, implanty piersi zazwyczaj nie zakłócają produkcji mleka w piersiach. Kobiety, które przeszły operację powiększenia piersi przed poczęciem, mogą doświadczyć zmniejszenia jędrności lub zwiotczenia piersi po ciąży. Ponadto kobiety, które po zabiegu powiększenia piersi mają bliznę po nacięciu okołotarczowym, mogą mieć trudności z karmieniem piersią.

Karmienie piersią może wpłynąć na wielkość i kształt piersi, dlatego kobiety, które chcą mieć implanty, powinny poczekać z zabiegiem do co najmniej sześciu miesięcy po porodzie. Jednak termin operacji zależy od tego, czy pacjentka będzie karmić piersią, czy nie. Niektóre kobiety mogą chcieć poczekać z operacją do trzech miesięcy po porodzie.

Jedną z zalet powiększania piersi w czasie ciąży jest to, że zabieg wykonuje się przez nacięcie wokół otoczki, co pozwala na wsunięcie implantów pod tkankę piersi. Dzięki temu unika się naruszania gruczołu, który jest niezbędny do produkcji mleka w piersiach. Unika się również konieczności przecięcia nerwów, co może mieć wpływ na zdolność matki do karmienia piersią.

Powiększanie piersi w czasie ciąży nie stanowi poważnego ryzyka, a wiele kobiet jest w stanie nosić dziecko i mieć zdrową ciążę. Należy jednak pamiętać, że wiele kobiet nie jest w stanie urodzić dziecka od razu po zabiegu. Z tego powodu kluczowe jest, aby kobiety rozmawiały ze swoimi lekarzami i chirurgami plastycznymi przed zabiegiem. Będą oni w stanie odpowiedzieć na pytania i udzielić porad. Celem jest bezpieczna i szczęśliwa ciąża zarówno dla matki jak i dziecka.

Najczęstszym efektem ubocznym operacji powiększania piersi jest ból i obrzęk. Pacjentki mogą odczuwać bolesność i obrzęk, które z czasem zanikają. Kobiety mogą również doświadczyć bólu w klatce piersiowej, gorączki i infekcji po zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, operacja powiększania piersi może poprawić obraz ciała i poczucie własnej wartości. Jednak nie może ona zagwarantować idealnego rezultatu.

Wiek kobiety jest jednym z najważniejszych czynników, które należy rozważyć przed poddaniem się operacji powiększenia piersi w czasie ciąży. Ciąża zmienia poziom hormonów w organizmie i może mieć wpływ na wynik operacji powiększenia piersi. Kobieta, która niedawno przeszła operację powiększenia piersi, może potrzebować odczekać co najmniej sześć miesięcy, aby starać się o dziecko, co pozwoli organizmowi na zagojenie się, a implantom na osadzenie się w piersi.

Innym powodem, dla którego warto poddać się operacji powiększenia piersi w czasie ciąży, są względy pielęgnacyjne. Należy pamiętać, że karmienie piersią może powodować zwiotczenie skóry, ale ostatnie badania wykazały, że kobiety, które decydują się na karmienie piersią po operacji powiększenia piersi nie są narażone na większe ryzyko zwiotczenia.

Chociaż sama procedura nie wpływa na płodność, wiele kobiet martwi się, czy zabieg wpłynie na ich zdolność do poczęcia. FDA jasno określiła, że nie ma związku między powiększaniem piersi a płodnością. Czy wpływa na płodność jest osobistą decyzją, ale na razie kobiety, które planują zajść w ciążę powinny skonsultować się z chirurgiem plastycznym i zrozumieć wszystkie zagrożenia i korzyści przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi.

Podczas gdy karmienie piersią nie jest częstym efektem ubocznym operacji powiększania piersi, powinno być omówione z chirurgiem plastycznym przed zabiegiem. Wybór odpowiedniego miejsca nacięcia i implantów może zminimalizować szansę na problemy z karmieniem piersią. Na przykład wybór implantów podmięśniowych lub podgruczołowych oraz nacięcie wokół brodawek sutkowych są mniej prawdopodobne, aby wywołać jakiekolwiek negatywne skutki.

Przed zabiegiem należy podpisać formularz zgody. Należy dokładnie przeczytać formularz zgody i zadawać pytania w razie jakichkolwiek niejasności. Należy poinformować chirurga o wszelkich alergiach i innych dolegliwościach, a także o ciąży. Należy również przestrzegać zaleceń dotyczących powstrzymania się od jedzenia i palenia przed zabiegiem.

Skutki uboczne operacji powiększenia piersi po ciąży

Istnieją pewne potencjalne skutki uboczne operacji powiększenia piersi po ciąży, dlatego należy je omówić z chirurgiem. W końcu ciąża zmieni Twoje piersi w nieprzewidywalny sposób, więc być może będziesz musiała poddać się drugiej procedurze lub całkowicie zmienić implanty. Najlepiej jest odłożyć operację do czasu, gdy urodzisz i będziesz gotowa karmić dziecko piersią. Ponadto należy odczekać co najmniej sześć miesięcy po zabiegu, zanim ponownie spróbujesz zajść w ciążę. Dzięki temu Twoje ciało będzie miało czas na zagojenie się, a implanty na prawidłowe osadzenie.

Po zabiegu prawdopodobnie wystąpi bolesność, obrzęk i zasinienie. Lekarz może zalecić opatrunek uciskowy i stanik sportowy, aby podtrzymać implanty piersi. Chirurg poda także leki przeciwbólowe, aby pomóc Ci w powrocie do zdrowia. Konieczne może być zaplanowanie co najmniej trzech dni przerwy w pracy lub więcej, jeśli ciężko pracujesz. Przez pierwsze kilka tygodni powinnaś również unikać forsownych zajęć.

Po zabiegu otrzymają Państwo szczegółowe instrukcje, których należy przestrzegać, a także terminy wizyt kontrolnych. W zależności od rodzaju zabiegu i ogólnego stanu zdrowia, pełna rekonwalescencja po powiększeniu piersi trwa od sześciu do ośmiu tygodni. Kiedy będziesz gotowa, możesz wrócić do swoich zwykłych zajęć. Musisz się spieszyć, ponieważ będziesz odczuwać obrzęk, siniaki i tkliwość.

Możesz również spodziewać się zmniejszenia czucia sutków. W zależności od wielkości implantów, możesz w ogóle nie czuć sutków, ale jest to normalny efekt uboczny operacji. Choć nie będzie to trwało wiecznie, może to ograniczyć Pani aktywność przez kilka tygodni po zabiegu. Po zabiegu powiększenia piersi możesz również nie być w stanie podnieść ramion nad głowę.

Karmienie piersią jest możliwe po operacji powiększenia piersi, ale dla pewności należy skonsultować się z lekarzem. Karmienie piersią z implantami może spowodować pewną utratę objętości i wiotkość skóry, dlatego należy poczekać do czasu po urodzeniu dziecka. Chirurg zoptymalizuje umiejscowienie implantów i technikę nacięcia tak, abyś mogła z powodzeniem karmić piersią po zabiegu.

Jednym z największych mitów dotyczących powiększania piersi po ciąży jest to, że implanty piersi będą przeszkadzać w karmieniu piersią. Jednak implanty piersi, które znajdują się poniżej mięśnia, w mniejszym stopniu wpływają na możliwość karmienia piersią. Nacięcia chirurgiczne wokół otoczki są bardziej prawdopodobne, że wpłyną na produkcję mleka.

FDA twierdzi, że implanty piersi nie stanowią żadnego zagrożenia dla rozwijającego się płodu. A badania wykazały, że poziom silikonu w mleku matki nie był wyższy niż u kobiet, które nie miały implantów. Najlepiej poddać się operacji przed ciążą, jeśli planuje się zajście w ciążę w najbliższej przyszłości.

Skutki uboczne operacji powiększenia piersi po ciąży nie są jednak dobrze poznane. Badania, które zostały opublikowane na ten temat, opierały się na małych kohortach matek, które miały implanty piersi. Ponadto istniała tylko jedna dopasowana grupa porównawcza, co prawdopodobnie oznaczało, że większość kobiet miała implanty wypełnione żelem. Dodatkowo, badania nie mierzyły częstości występowania infekcji i zapalenia sutka. W jednym z badań zauważono w szczególności, że powiększanie piersi może mieć negatywny wpływ na laktację.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak leczyć powiększone migdałki u psa
Czytaj Dalej

Jak leczyć powiększone migdałki u psa

Jeśli Twój pies ma powiększone migdałki, powinieneś wiedzieć, że można je usunąć chirurgicznie. Należy jednak pamiętać, że w…