Powiększanie piersi kwasem hialuronowym - czy są jakieś skutki uboczne?

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym – czy są jakieś skutki uboczne?

Jeśli rozważasz powiększenie piersi kwasem hialuronowym, być może zastanawiasz się, jakie są efekty uboczne. Chociaż usunięcie wypełniacza może nastąpić w tym samym czasie co wszczepienie implantu, powinnaś być świadoma, że po operacji w Twoich piersiach mogą pozostać resztki wypełniacza. Może to z czasem zmniejszyć rozmiar Twoich piersi.

Sculptra

Sculptra Kwas hialuronowy (HA) jest wypełniaczem skórnym. Zabieg jest zasadniczo bezbolesny, ale powinieneś spodziewać się kilku dni siniaków i obrzęków po zabiegu. Większość z tych efektów ubocznych jest łagodna i ustępuje w ciągu kilku dni. Lekarz udzieli Ci szczegółowych instrukcji dotyczących opieki po zabiegu. Jeśli odczuwasz ból, możesz zażyć NLPZ, czyli leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. W większości przypadków wystarczy Tylenol.

Z wiekiem organizm produkuje mniej kolagenu. W rezultacie Twoja skóra może stać się obwisła i opadająca. Choć może się to wydawać nieuniknionym skutkiem starzenia, niewielka pomoc może okazać się bardzo pomocna. Preparat Sculptra pobudza organizm do produkcji większej ilości kolagenu, co może poprawić objętość piersi bez stosowania zewnętrznych implantów.

Wstrzyknięcie preparatu Sculptra stymuluje organizm do wytwarzania nowego kolagenu, co zapewnia bardziej młodzieńczy wygląd i samopoczucie. Efekt działania kolagenu będzie widoczny po kilku tygodniach, ale będzie wyglądał naturalnie. Sculptra to dobry wybór dla pacjentek, które chcą stopniowo poprawiać swoje krągłości bez operacji.

Chociaż kwas hialuronowy może być doskonałym wyborem do powiększania piersi, wiąże się z nim pewne ryzyko. Jeśli masz reakcję alergiczną na HA, może on wywołać reakcję i spowodować obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Ponadto zabieg powiększania piersi metodą Sculptra i HA jest nieinwazyjny, więc czas rekonwalescencji jest krótszy i możesz natychmiast powrócić do swoich normalnych zajęć. Jeśli odczuwasz ból, możesz zażyć dostępne bez recepty leki z grupy NLPZ.

Zastrzyki Sculptra nie powinny być wykonywane na podrażnionej lub zainfekowanej skórze. Nie powinnaś również wykonywać zastrzyku z kwasu hialuronowego, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Istnieje możliwość, że podczas zabiegu wystąpią siniaki i lekki ból. Niemniej jednak, pomimo tych zagrożeń, większość kobiet poddających się zabiegowi Sculptra zgłasza jedynie minimalny ból i brak efektów ubocznych. Zastrzyki Sculptra

utrzymują się od trzech do czterech miesięcy. Jeśli wystąpią jakiekolwiek efekty uboczne, ustąpią one w ciągu dwóch dni. Zabieg Sculptra nie jest jednak trwały i aby utrzymać pożądany wygląd, konieczne może być poddawanie się corocznym zabiegom. Lekarz wyjaśni Ci dokładne terminy tych zabiegów.

Macrolane

Macrolane i kwas hialuronowy to dwa popularne wypełniacze stosowane w zabiegach powiększania piersi. Oba są półtrwałe i mogą trwać do roku. Jedną z zalet tego produktu jest to, że nie pochodzi od zwierząt i nie ma ryzyka reakcji alergicznej na ten produkt. Są one bezpieczne dla większości pacjentów, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo szybki.

Chociaż ryzyko związane ze stosowaniem tych produktów jest dobrze znane chirurgom, pacjenci zgłaszali szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych. Niektóre pacjentki zgłaszały stwardniałe piersi, grudki i nierówności po zabiegu. Najlepszym sposobem na zminimalizowanie tych problemów jest noszenie dobrego biustonosza podtrzymującego i regularne mycie gąbką miejsca wstrzyknięcia. W niektórych przypadkach pacjentki wymagały operacji korygującej.

W jednym przypadku pacjentka poddała się zabiegowi wewnątrzmacicznych iniekcji żelu na bazie kwasu hialuronowego przez 18 miesięcy. Sześć miesięcy po zabiegu 48% pacjentek zgłosiło poprawę wyglądu piersi. USG, mammografia i rezonans magnetyczny (MRI) są złotymi standardami diagnostycznymi w ocenie stanu zdrowia piersi i skutków ubocznych mammoplastyki augmentacyjnej. Ultradźwięki są szczególnie przydatne do oceny integralności wszczepionej tkanki piersi. Obrazy ultrasonograficzne mogą również ujawnić obecność kolekcji przypominających torbiele – Macrolane cysts.

Jeden przypadek dotyczył 47-letniej kobiety poddanej operacji powiększenia piersi. Macrolane przedostał się przez piersi do jej piersi i utworzył wewnątrzmięśniowe torbiele. Chociaż operacja zakończyła się sukcesem, kobieta miała trudności z powrotem do zdrowia po powstałych komplikacjach.

Inną potencjalną wadą stosowania kwasu hialuronowego jest ryzyko infekcji. Niektóre kobiety doświadczają obrzęku i zasinień po zastrzykach. Są one zazwyczaj przejściowe i nie są uważane za niebezpieczne. Pacjentki powinny jednak zrozumieć ryzyko związane z tą procedurą i być przygotowane na poddanie się kolejnym zastrzykom w przyszłości.

Zabiegi z użyciem Macrolane i kwasu hialuronowego powinny być stosowane wyłącznie pod okiem dermatologa. Zabieg nie jest tak inwazyjny jak powiększanie piersi za pomocą implantów. Zabieg może zwiększyć rozmiar piersi o jeden rozmiar miseczki. Zastrzyki trwają od 12 do 18 miesięcy.

Transfer tłuszczu

Transfer tłuszczu to delikatny proces. Polega on na wstrzyknięciu tłuszczu do piersi. Tłuszcz ten jest żywą tkanką i potrzebuje dobrego ukrwienia, aby przetrwać. Wchłania on składniki odżywcze i tlen z krwiobiegu i rozrasta w sobie naczynia krwionośne. Pomaga on zapewnić jędrność i zdrowie leczonej tkance miękkiej.

W porównaniu do syntetycznych tworzyw sztucznych i żeli, transfer tłuszczu jest bardziej naturalny i jest mniej podatny na infekcje. Ponadto nie ma ryzyka odrzucenia przez organizm. Wiele osób z wiekiem doświadcza drastycznego spadku metabolizmu. Ponieważ wiele osób nie dostosowuje swoich nawyków żywieniowych do tego nowego metabolizmu, często rozwijają nadmiar tłuszczu w niektórych częściach ciała.

Pacjenci, którzy poddają się transferowi tłuszczu po implantacji piersi kwasem hialuronowym, mogą uwydatnić rysy ciała lub wyszczuplić inne obszary ciała. Jest to świetna opcja dla kobiet, które chcą zgubić worki siodłowe lub wyrzeźbić lepszą sylwetkę. Mogą one nawet przenieść tłuszcz z innego obszaru swojego ciała. Ten zabieg kosmetyczny nie jest inwazyjny, a pacjenci są zadowoleni z efektów.

Wyniki transferu tłuszczu są widoczne od razu i mogą być trwałe. Jednak pacjenci powinni uważać, aby nie ściskać lub pocierać miejsca, ponieważ może to sprawić, że będzie ono mniej skuteczne. Pacjenci, którzy poddają się tej procedurze, powinni spać na plecach i unikać przyciskania twarzy do poduszki. Również pacjenci, którzy poddają się tej procedurze będą musieli jeść odpowiednie składniki odżywcze, aby wspierać ich nowy kontur ciała. Właściwe tłuszcze są również niezbędne w procesie odzyskiwania.

Transfer tłuszczu po operacji piersi kwasem hialuronowym jest bezpieczny dla organizmu i może być nawet bezpieczniejszy niż implantowany kwas hialuronowy. Ma wiele zalet i jest świetną opcją dla pacjentek, które chcą mieć większe piersi. Poprawia również kontury piersi. Jest szczególnie korzystny dla szczupłych kobiet z niewielką ilością tkanek miękkich pokrywających piersi. Koryguje również takie problemy jak szeroki mostek, naturalnie rozdzielone piersi i asymetrię w dolnym kwadrancie piersi.

Procedura będzie wymagała znacznej ilości tłuszczu dawcy. Zazwyczaj komórki tłuszczowe są pobierane z tkanki tłuszczowej z obszaru, gdzie występuje nadmiar tłuszczu. Tłuszcz zostanie następnie wstrzyknięty w określony obszar. Może być konieczne wielokrotne wstrzykiwanie, aby osiągnąć idealny rezultat.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Leczenie trądziku lampą - czy warto?
Czytaj Dalej

Leczenie trądziku lampą – czy warto?

Terapia światłem to metoda leczenia trądziku, która wykorzystuje różne długości fal światła do atakowania bakterii trądzikowych. Łagodzi również…
Reakcje alergiczne na powiększone migdałki
Czytaj Dalej

Reakcje alergiczne na powiększone migdałki

Infekcja gardła powoduje obrzęk migdałków. Reakcja na alergen może również powodować swędzenie i ból gardła. Przed podjęciem leczenia…
Jak oczyścić twarz, jeśli masz trądzik
Czytaj Dalej

Jak oczyścić twarz, jeśli masz trądzik

Pierwszym krokiem w utrzymaniu czystej skóry trądzikowej jest delikatne oczyszczanie twarzy. Powinnaś unikać używania mydeł lub środków czyszczących…