Powiększanie piersi - skąd się bierze tkanka tłuszczowa?

Powiększanie piersi – skąd się bierze tkanka tłuszczowa?

Kiedy poddasz się zabiegowi powiększania piersi, Twój chirurg prawdopodobnie wypełni Twoje piersi darowaną tkanką tłuszczową. Im więcej komórek tłuszczowych pobranych z Twojego ciała, tym więcej tkanki tłuszczowej zostanie wstrzyknięte do Twoich piersi. W ciągu pierwszego miesiąca po zabiegu, około 20% podarowanej tkanki tłuszczowej wypadnie.

Pre-pektoralny transfer tłuszczu

Pre-pektoralny transfer tłuszczu jest techniką, w której chirurg przenosi tłuszcz z jednej części ciała do innej. Technika ta jest wykonywana z wielu powodów. Po pierwsze, jest mniej inwazyjna niż inne procedury powiększania piersi, a pacjenci mogą oczekiwać mniejszego czasu przestoju i mniejszego bólu. Kolejną zaletą transferu tłuszczu jest to, że jest on trwały. Oznacza to, że komórki tłuszczowe usunięte podczas zabiegu nie będą odrastać. W niektórych przypadkach, komórki tłuszczowe wstrzyknięte do piersi mogą się rozproszyć. Innym możliwym efektem ubocznym jest to, że jeśli waga pacjentki zmieni się po zabiegu, wyniki mogą ulec zmianie i mogą one wymagać zastrzyków korygujących, aby utrzymać ostateczny kształt.

Chociaż technika ta jest mniej inwazyjna niż inne techniki, nadal może być ryzykowna. Z tego powodu należy zachować ostrożność podczas infiltracji pobranego tłuszczu w okolice przedpiersia. Wynika to z faktu, że cienki płat może pęknąć, a w tej okolicy może dojść do wysiewu bakterii z flory skórnej. Ponadto podczas transferu tłuszczu należy chronić znajdujący się pod nim implant i zespolenie naczyniowe.

Przedpektoralny transfer tłuszczu jest powszechnym zabiegiem, który może poprawić rozmiar piersi kobiety. Ponieważ tłuszcz z innych części ciała jest naturalny, jest to najlepszy wybór dla osób poszukujących bardziej naturalnego wyglądu. Ten rodzaj procedury jest najbardziej skuteczny dla kobiet, które chcą ukształtować swoje piersi i dodać im objętości, i jest często stosowany w celu zastąpienia implantu piersi.

Czas rekonwalescencji po transferze tłuszczu jest znacznie krótszy niż w przypadku innych procedur powiększania piersi. Zwykle trwa on tylko dwa do trzech tygodni, a większość osób może wrócić do codziennych czynności w ciągu jednego do dwóch tygodni. Pacjentki powinny jednak zachować ostrożność przy podejmowaniu intensywnej aktywności, aby uniknąć dalszych komplikacji.

Technika ta została przetestowana na 40 pacjentkach, które przeszły przeszczep tłuszczu podczas zabiegu powiększania piersi. Jedna grupa otrzymała przeszczepy tłuszczu w przestrzeni zausznej, druga zaś taką samą ilość w płaszczyźnie zausznej. Trzy miesiące po zabiegu obie grupy zostały ocenione, aby określić, czy nadal są zadowolone z wyników. Po sześciu miesiącach wszystkie pacjentki zostały ponownie zbadane pod kątem powikłań, a próbki tkanki piersi zostały pobrane do badania histologicznego.

Retencja przeszczepu tłuszczu w płaszczyźnie tylnej jest nieco większa niż w płaszczyźnie tylnej. Jednak wskaźnik retencji przeszczepów tłuszczu jest podobny w obu płaszczyznach, a przeszczepy tłuszczu są równomiernie rozmieszczone. Co więcej, przeszczepy tłuszczu w płaszczyźnie tylnej charakteryzowały się mniejszą liczbą torbieli olejowych i mniejszym naciekiem komórek zapalnych. Konieczne są dalsze badania, aby udowodnić zalety tej techniki.

Kolejną zaletą transferu tłuszczu podczas powiększania piersi jest to, że rezultaty utrzymują się przez całe życie, a nawet dekady. W przeciwieństwie do implantów piersi, procedura ta nie wymaga drugiej lub trzeciej operacji. Wyniki mogą trwać przez dziesięciolecia, w przeciwieństwie do implantów piersi, które muszą być wymieniane co 10 do 20 lat. Pojedynczy transfer tłuszczu wystarczy, aby zwiększyć rozmiar piersi kobiety o jedną miseczkę.

Strukturalny przeszczep tłuszczu

Strukturalny przeszczep tłuszczu to opcja, która może być wykorzystana podczas operacji powiększania piersi, aby pomóc stworzyć bardziej symetryczne piersi. Procedura ta pozwala również wygładzić blizny. Przed zastosowaniem tej procedury pacjent musi przejść konsultację, aby ustalić, czy strukturalny przeszczep tłuszczu jest dla niego odpowiedni. Podczas tej procedury niechciany tłuszcz jest usuwany z ciała i umieszczany w maleńkich strzykawkach, które są wstrzykiwane do piersi. Przeszczep tłuszczu zapewnia umiarkowane powiększenie piersi i nie jest substytutem implantów piersi.

Czas rekonwalescencji po strukturalnym przeszczepie tłuszczu wynosi od czterech do sześciu tygodni, w zależności od liczby wykorzystanych miejsc dawczych. Zazwyczaj pacjenci odczuwają pewne zasinienia i obrzęki, ale niewielki lub żaden ból. Niektóre obrzęki mogą utrzymywać się przez dwa do trzech tygodni, a pacjenci mogą być w stanie wrócić do pracy w ciągu zaledwie dziesięciu dni.

Procedura jest zabiegiem ambulatoryjnym, który trwa około jednej do dwóch godzin. Podczas tej procedury chirurg pobierze tłuszcz z różnych części ciała, w tym z dolnej części brzucha, boków i wewnętrznych/zewnętrznych ud. Tłuszcz jest następnie oczyszczany za pomocą wirówki, która usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Następnie chirurg wstrzykuje tłuszcz przez cienką igłę na różną głębokość, aby uzyskać pożądany kształt. Miejsce dawcy i miejsce biorcy są tak dobrane, aby komórki tłuszczowe dobrze do siebie pasowały. Ogólnie rzecz biorąc, średniej wielkości komórki tłuszczowe najlepiej nadają się do okolic piersi i dekoltu. Cieńsze tkanki mogą wymagać drobniejszych komórek tłuszczowych.

Strukturalny przeszczep tłuszczu jest bezpieczną i skuteczną procedurą, która została zatwierdzona przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej. Nie jest on związany ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka piersi i nie wpływa na zdolność do wykrywania raka. Zabieg może poprawić rozmiar i kształt piersi oraz skorygować asymetrię. Może być również stosowany do pokrycia istniejących implantów piersi lub podniesienia obwisłych piersi. Kolejną zaletą przeszczepu tłuszczu strukturalnego podczas zabiegu powiększania piersi jest to, że jest on naturalnym wypełniaczem, ponieważ wykorzystuje własny tłuszcz pacjenta.

Strukturalny przeszczep tłuszczu jest stosowany od 2000 roku do korekcji małej lub umiarkowanej asymetrii piersi. Kilka serii przypadków i badań potwierdziło skuteczność strukturalnego przeszczepu tłuszczu. W badaniu przeprowadzonym przez ASPS Fat Graft Task Force przeanalizowano bezpieczeństwo i skuteczność tej techniki u 283 pacjentów z okresem obserwacji od jednego miesiąca do 10 lat. W badaniu stwierdzono, że wystąpiło 36 powikłań, w tym trzy infekcje, 14 zwapnień, 16 martwic tłuszczu i trzy powierzchowne guzki.

Chociaż strukturalny przeszczep tłuszczu jest uważany za bezpieczną procedurę, jest on zagrożony przez proponowane regulacje FDA. Regulacje te mają zapobiec stosowaniu przez pozbawionych skrupułów lekarzy tej techniki jako zamiennika dla zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych.

Wyniki powiększania piersi metodą transferu tłuszczu

Podczas zabiegu powiększania piersi metodą transferu tłuszczu, niewielka ilość oczyszczonego tłuszczu jest wstrzykiwana do piersi. Przeszczepione komórki powiększają naczynia krwionośne, zapewniają odżywianie i działają podobnie jak naturalny tłuszcz w piersiach. Ponieważ ten zabieg powiększenia piersi wykorzystuje tkankę organiczną, organizm pielęgnuje ją i nie odrzuca. Komórki tłuszczowe są ponownie wchłaniane do organizmu przez okres sześciu miesięcy. Resorpcja nie będzie miała wpływu na wielkość efektu końcowego.

Powiększanie piersi metodą transferu tłuszczu jest dobrym wyborem dla kobiet, które chcą wprowadzić niewielkie zmiany w swoich piersiach, ale nie chcą poddawać się zabiegowi wszczepienia implantów. Technika ta zwiększy rozmiar biustu o jeden do dwóch rozmiarów miseczki. Jeśli jednak masz opadające piersi lub chcesz naprawić asymetrię między piersiami, inny rodzaj zabiegu powiększania piersi może być lepszym rozwiązaniem.

Podstawowym ryzykiem związanym z powiększaniem piersi za pomocą transferu tłuszczu jest martwica tłuszczu, która występuje, gdy tłuszcz nie otrzymuje wystarczającej ilości natlenionej krwi podczas zabiegu. Może to spowodować powstanie pęcherzyków i grudek w tkance piersi. Te grudki mogą wyglądać jak rak piersi, ale można je leczyć.

Przeszczep tłuszczu jest delikatną procedurą, której wykonanie wymaga doświadczenia i umiejętności. Badania pokazują, że wskaźnik sukcesu tej procedury wynosi pięćdziesiąt procent do dziewięćdziesięciu procent. Procedura ta jest zazwyczaj trwała, chociaż niewielki procent przeniesionego tłuszczu może być ponownie wchłonięty przez organizm. Jeśli tak się stanie, pacjentki będą musiały wykonać zabieg uzupełniający.

Powiększanie piersi poprzez transfer tłuszczu jest bardziej naturalną opcją powiększania piersi niż tradycyjne implanty. Procedura ta polega na pobraniu komórek tłuszczowych z innych części ciała i wstrzyknięciu ich bezpośrednio do piersi. Zabieg jest mniej inwazyjny i niesie ze sobą mniejsze ryzyko niż implanty piersi. Nie oferuje jednak takich samych trwałych rezultatów jak implanty piersi.

Główną obawą jest to, że tłuszcz przeniesiony podczas zabiegu powiększania piersi metodą transferu tłuszczu nie pozostanie w piersi po zabiegu. Zostanie on ponownie wchłonięty przez organizm i dlatego nie będzie widoczny w dłuższym okresie czasu. Istnieje ryzyko wystąpienia martwicy tłuszczu po wielokrotnych zabiegach transferu tłuszczu.

Pacjentki mogą spodziewać się obrzęku, zasinienia i tkliwości po zabiegu powiększania piersi z użyciem transferu tłuszczu. Dyskomfort ten można jednak leczyć za pomocą przepisanych leków. Bezpośrednio po zabiegu piersi będą wyglądały na większe niż zamierzone, ale to zniknie, gdy komórki tłuszczowe zostaną wchłonięte z powrotem do organizmu. Pacjentki powinny unikać forsownych aktywności przez kilka tygodni po zabiegu.

Komórki tłuszczowe są przenoszone do piersi pacjentki za pomocą małej kaniuli. Robi się to w celu zminimalizowania siniaków w miejscach wstrzyknięcia i ułatwienia wprowadzenia komórek tłuszczowych do tkanki piersi. Wykonuje się wiele zastrzyków, aby stworzyć naturalny kształt. Po zakończeniu procesu pacjenci są wypisywani z centrum chirurgicznego i zalecane jest im zachowanie spokoju przez trzy do siedmiu dni. W tym czasie, w razie potrzeby, stosuje się miejscowe zimne okłady, aby zmniejszyć obrzęk i uniknąć wtórnych urazów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Leki na leczenie trądziku - ranking
Czytaj Dalej

Leki na leczenie trądziku – ranking

Istnieje wiele leków do leczenia trądziku na rynku. Kwas glikolowy środki czyszczące są jednym z popularnych przykładów over-the-counter…