Wykonywanie makijażu na trądzik

Wykonywanie makijażu na trądzik

Podczas gdy większość trądziku może być ukryta przez makijaż, niektóre jego rodzaje wymagają szczególnej troski. Na przykład, zaskórniki na nosie i brodzie mogą być problematyczne. Są one spowodowane przez martwe komórki skóry i nadmiar oleju uwięzionego w porach. Pod wpływem tlenu ciemnieją i stają się zaskórnikiem. Aby zwalczyć zaskórniki, spróbuj użyć podkładu na bazie wody. Tworzy on barierę między zatkanymi porami a makijażem.

Unikaj oleju mineralnego

Powszechnie dermatolodzy mówią, że ludzie, którzy mają skórę trądzikową, powinni unikać oleju mineralnego podczas wykonywania makijażu. Jednak prawda jest taka, że nie ma nauki na poparcie twierdzenia, że olej mineralny powoduje trądzik. Nie zatyka on porów i nie jest drażniący. Mimo to, może uwięzić wilgoć w porach, co jest złą wiadomością dla skóry trądzikowej. Może to prowadzić do zwiększenia produkcji oleju i błyszczenia się skóry.

Olej mineralny jest częstym składnikiem wielu produktów kosmetycznych. Choć jest bezpieczny dla większości typów skóry, istnieją lepsze opcje. Prostą zasadą jest stosowanie produktów o niższej zawartości oleju mineralnego. W ten sposób ochronisz swoją skórę przed dalszymi uszkodzeniami i podrażnieniami.

Istnieje wiele powodów, dla których olej mineralny może być szkodliwy dla Twojej skóry. Jeśli masz skórę tłustą, może on zatykać pory i sprawiać, że skóra wygląda na suchą i niezdrową. Może również wywoływać trądzik. Ważne jest, aby zrozumieć właściwości oleju mineralnego, aby móc wybrać odpowiedni produkt.

Osoby ze skórą trądzikową powinny unikać oleju mineralnego, ponieważ może on pogorszyć istniejące warunki. Istnieją jednak oleje mineralne klasy kosmetycznej, które są niekomedogenne, co oznacza, że nie zatykają porów. Jest to ważne, ponieważ jest to typ oleju mineralnego stosowany w kosmetykach i farmaceutykach. W związku z tym jest on regulowany przez FDA i bezpieczny.

Chociaż olej mineralny może być uznany za bezpieczny do stosowania w kosmetykach, nie jest to składnik naturalny. Jest to chemiczna pochodna ropy naftowej. Olej mineralny stosowany w kosmetykach jest znacznie bardziej rafinowany i czysty niż surowy olej stosowany w produktach do pielęgnacji skóry.

Unikaj korektora w pełni kryjącego

Wykonując makijaż na trądzik, unikaj stosowania korektora w pełni kryjącego, który może sprawić, że wypryski będą wyglądały jeszcze gorzej. Zamiast tego możesz użyć przydymionego oka, aby ukryć problem. Stosuj również preparaty punktowe, takie jak Mario Badescu Drying Lotion. Produkt ten pomoże wyleczyć wypryski i zapobiegnie powstawaniu blizn potrądzikowych.

Nakładając korektor na trądzik, wybieraj raczej kremową konsystencję niż matowe wykończenie. Dzięki temu makijaż będzie lepiej przylegał do skóry. Kremowa konsystencja pomoże również lepiej połączyć się z odcieniem Twojej skóry. Ponadto, należy pamiętać, aby wybrać korektor, który ma właściwości nawilżające. Dzięki temu nie będzie on wyglądał jak ciastko.

Jeżeli zdecydujesz się na użycie korektora, pamiętaj, aby wybrać ten o średnim stopniu krycia. Unikaj korektorów o pełnym kryciu, ponieważ często są one suche i mogą pozostawiać na twarzy widoczne linie. Powinnaś również unikać korektorów z dodatkiem oleju kokosowego, ponieważ mogą one zatykać pory.

Dla osób, które borykają się z trądzikiem, koniecznie wybierz produkt niekomedogenny. Ten rodzaj makijażu jest mniej skłonny do zatykania porów, co jest główną przyczyną powstawania trądziku. Istnieje kilka produktów do makijażu stworzonych specjalnie dla skóry trądzikowej, w tym Dermablend Continuous Correction CC Cream SPF 50+, Cover Care Full Coverage Concealer oraz Loose Setting Powder.

Przy stosowaniu korektora ważne jest przestrzeganie instrukcji jego aplikacji. Zawsze upewnij się, że korektor ma kolor pasujący do Twojej twarzy. Dzięki temu korektor będzie przylegał do miejsca występowania trądziku.

Nakładaj podkład lekką ręką

Podczas wykonywania makijażu na trądzik ważne jest, aby nakładać podkład lekką ręką, aby uniknąć nadmiernego pokrycia problematycznego obszaru. Na początek należy umyć ręce przed nałożeniem podkładu, ponieważ dłonie mogą być siedliskiem szkodliwych bakterii i zarazków. Użyj odkażonego beauty blendera, który ma kształt jajka i jest idealny do nakładania kremowego lub płynnego podkładu. Zwilż blender strumieniem wody, a przed użyciem zawiń go w bibułkę. Podkład nakładaj końcówką gąbki, równomiernie go rozprowadzając.

Oprócz oczyszczenia rąk po nałożeniu podkładu, należy również przeczesać skórę pędzlem do podkładu. Zapewni to gładką aplikację i zapewni równomierne krycie. Następnie użyj pudru lub sprayu utrwalającego, aby utrwalić makijaż. Gdy nakładasz podkład pędzlem, znacznie łatwiej jest go wymieszać i uzyskać nieskazitelne wykończenie.

Wykonując makijaż przy trądziku, koniecznie użyj silikonowego podkładu, aby zapobiec osadzaniu się podkładu w drobnych liniach. Pomoże to wygładzić skórę i zapobiec powstawaniu wyprysków trądzikowych. Kolejna wskazówka podczas wykonywania makijażu na trądzik jest, aby upewnić się, że złuszczają skórę pierwszy. Złuszczanie jest konieczne, aby usunąć martwe komórki skóry i dać Ci gładką aplikację fundacji. Jednak należy uważać z exfoliant używasz, ponieważ może to podrażnić swoją wrażliwą skórę.

Przed nałożeniem podkładu powinnaś również pamiętać o użyciu kremu nawilżającego. Niektóre marki mają specjalne kremy nawilżające stworzone dla osób z trądzikiem. Jednym z przykładów jest The Mist firmy La Mer. Innym jest Bobbi Brown Vitamin Enriched Face Base. Krem nawilżający pomaga podkładowi przylegać do skóry i wygładza jej powierzchnię.

Usuń makijaż przed pójściem spać

Jeśli chcesz zachować zdrową skórę, musisz upewnić się, że usuwasz cały swój makijaż przed pójściem spać. Nie tylko zapobiega to powstawaniu wyprysków, ale także sprzyja równomiernej karnacji. Eksperci twierdzą, że pomijanie tego procesu nawet raz dziennie jest szkodliwe dla Twojej skóry. Rozmawialiśmy z dermatologami, okulistami i artystami makijażu, aby poznać ich zdanie na temat spania z makijażem.

Powinnaś również umyć twarz. Możesz używać chusteczek do demakijażu, ale pamiętaj, aby używać delikatnych środków do oczyszczania skóry wrażliwej. Spróbuj też użyć olejku oczyszczającego, który jest szczególnie skuteczny w przypadku skóry suchej. Ten rodzaj środka czyszczącego nie podrażnia skóry jak inne produkty, a usuwa nadmiar sebum i innych olejków, które mogłyby zatkać Twoje pory. Dobrym rozwiązaniem jest również woda oczyszczająca.

Makijaż na Twojej twarzy może zatrzymywać bakterie, brud i zanieczyszczenia. Może to prowadzić do powstawania wyprysków, zaczerwienień i nierównomiernego kolorytu skóry. Makijaż może również blokować pory, zatykając je. Dlatego tak ważne jest, aby usunąć makijaż przed pójściem spać. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy usunąć cały makijaż co najmniej godzinę przed pójściem spać.

Jeśli nie możesz poświęcić czasu na usunięcie makijażu przed snem, użyj chusteczek do makijażu. Chusteczki te są świetne do usuwania makijażu i nie zawierają alkoholu, który może wysuszyć Twoją skórę. Trzymaj jedną na swojej szafce nocnej. Wody micelarne są również doskonałą opcją do demakijażu, ponieważ nawilżają skórę i utrzymują ją w miękkości.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane